Boligejerne skal håndtere en række forskellige terræntyper, når det kommer til forskydningen af deres værfter. De kan støde på en bred vifte af klippeformationer, jordtyper, træer og løv, der kan gøre det vanskeligt at skabe værftet i dine drømme. JS kunstgræs kan hjælpe med at løse disse problemer.
Den perfekte grønne kunstige græs hele året rundt! Udseendet, følelsen og luksusen af kunstgræs baggrund - med minimal vedligeholdelse. Husdyr venlig og fantastisk til familieaktiviteter, det er ideelt til at bringe "wow" -faktoren tilbage til din have.
Vi har en bred vifte af kunstgræsbaggrund, der passer til alle budgetter og smag. Alle vores sortiment har et realistisk udseende og farve. Den er ideel til enhver størrelse bag- eller forhave, men uregelmæssig plads. Har du store træer der skaber masser af skygge, der gør det svært for græsset at vokse? Vores JS kunstgræs kan skræddersys til din have.

Produkt specifikation
| Bunkehøjde / mm | 30 |
| Målestok | 3/8" |
| Stinghastighed / m | 240 |
| Massefylde | 25200turfs / kvm |
| Farve | 3 toner |
| Pakke | Roll pakke |
| Rullebredde | 2m / 4m |
| Rullelængde | 25m |
| UV behandling | Ja |
| Brandsikker | Ja |
Produktfordele og anvendelse
Har mindre ukrudt
Kræv mindre vedvarende vedligeholdelse
Mindre områder for ukrudt at slå rod
Er let at holde rent ved brug af et udendørs blæseruftuft
Kan genanvendes i slutningen af livet - miljøvenlig
Leveres med en garanti på op til 8-10 år
Ikke-fyldt græs ser naturligt ud, især med forstærkede kanter
Dyrevenlig (dyrefisk, urin og sand blandes ikke!)
Er UV stabil og omfatter garn med øget termisk ydeevne

Pakke og levering
Pakket i ruller: Bredde på 2m eller 4m, længden kan tilpasses.
Leveringstid: 15-20 dage
Populære tags: kunstig græs baggrund, Kina, producenter, leverandører, fabrik, engros, pris, omkostninger













