Kunstigt Tennis Græs
Vi tilbyder en række kunstige græs tennisbaner overflader, giver dig mulighed for at bygge din egen kunstige tennisbane.
Jiangsens kunstgræs har en række overfladetyper til at hjælpe dig, uanset om du er på udkig efter en hurtigere eller langsommere legeplads.
Vi kan tilbyde dit valgte græs i brugerdefinerede rulle længder, så den passer til din tennisbanes nøjagtige størrelse.
Det er nemt at finde en hård domstol at spille på - det er den mest almindelige overflade til tennisbaner i Storbritannien. Men hvis du leder efter noget lidt anderledes, der giver en usædvanlig spiloplevelse, er en syntetisk græsbane perfekt.
Kunstigt Tennis Grass er lav vedligeholdelse (hvilket også gør det lavt at leve med) og billigt at installere. Det dræner hurtigt, hvilket gør det til et helt vejr overflade.

Produkt specifikation
| Bunkehøjde / mm | 10 |
| Målestok | 3/16" |
| Stinghastighed / m | 240 |
| Massefylde | 50400turfs / kvm |
| Bagside | Dobbelt PP + Sbr latex |
| Farve | Grøn, blå, rød |
| Pakke | Roll pakke |
| Rullebredde | 25m |
| Rullelængde | 2m / 4m |
| UV-behandling / Brandsikker | Ja |
Produktfordele og anvendelse
Føles som ægte græs
UV beskyttet og fade resistent
PLad gratis
Brandhæmmende
Ingen vanding, slåning, gødning og reduceret brug af herbicider og pesticider
Anslået produktlevetid 8-10 år
Let at installere
et-venlig
Har en isolerende effekt på terrasser eller balkoner, hvilket reducerer energiforbruget

Pakke og levering
Pakket i ruller: Bredde på 2m eller 4m, længden kan tilpasses.
Leveringstid: 15-20 dage
Spørgsmål: Er du producent eller handelsselskab?
A: Vi er specialiseret i kunstgræs, vi producerer råmaterialet af os selv og vores produkter er populære over hele verden.
Q: Hvad med din kunstige tennisgræs kvalitet?
A: Vores produkter passerede 3000h anti-UV test, RoHS test, 50000 gange slid test og flammehæmmende test.
Q: Mindste antal ordre?
A: 500 kvadratmeter.
Q: Hvad med ledetiden?
A: Prøvebehov 30 dage, masseproduktion har brug for 20 dage.
Sp: Hvor mange slags kunstgræs kan du give?
A: Vi kan levere kunstgræs til landskabspleje, sport og græsplader.
Q: Hvad er din FOB-port?
A: Shanghai havn.
Populære tags: kunstigt tennis græs, Kina, producenter, leverandører, fabrik, engros, pris, omkostninger














