Plastgræs til salg har været forbundet med imponerende fordele, der ikke gives af regelmæssige tennisbaner. De syntetiske materialer, der bruges til fremstilling af kunstgræs til tennis, kombineres for at skabe en realistisk legeplads, der forbedrer ydeevnen og fremmer sikkerheden på domstolene. En af de mest tiltalende fordele ved at omdanne fra grus eller ægte græsbane til en kunstig tennisbane er, at det er let halv eller endda mindre end halvdelen af vedligeholdelsen. Dette skyldes, at en syntetisk græsbane ikke behøver at blive børstet, raked eller ukrudt for at opretholde en spilbar overflade efter hver brug.
| Bunkehøjde | 10mm |
| Farve | grøn |
| Målestok | 3/16 |
| Stitch rate | 240 |
| Massefylde | 50400 |
| Pakke | Roll pakke |
| Rullebredde | 2m / 4m |
| Rulle længde | 25m |









Spørgsmål: Er du producent eller handelsselskab?
A: Vi er specialiseret i kunstgræs, vi producerer råmaterialet af os selv og vores produkter er populære over hele verden.
Q: Hvad med dine produkters kvalitet?
A: Vores produkter passerede 3000h anti-UV test, RoHS test, 50000 gange slid test og flammehæmmende test.
Q: Mindste antal ordre?
A: 500 kvadratmeter.
Q: Hvad med ledetiden?
A: Prøvebehov 30 dage, masseproduktion har brug for 20 dage.
Sp: Hvor mange slags kunstgræs kan du give?
A: Vi kan levere kunstgræs til landskabspleje, sport, plastgræs til salg og græsplæne.
Q: Hvad er din FOB-port?
A: Shanghai havn.
Populære tags: plast græs til salg, Kina, producenter, leverandører, fabrik, engros, pris, pris














